kolmapäev, 11. veebruar 2015

Eesti lasteaia ja koolide ühisprojekt "Muinasjutt peopesal"

Selle toreda projekti idee oli selles, et lasteaialapsed alustavad muinasloo kirjutamist. Meie lapsed, nii poiste kui ka tüdrukute teine klass,  jätkab lugu ja suuremad lapsed lavastavad. Lavastamist ei oska  veel lubada, aga panen siia üles meie klassi poiste (parimate) lugude jätkud.
Tuletan meelde, et algus on lasteaialaste kirjutatud ja see on siin:


Muinasjutt peopesal.


Elas kord ühes suures lossis printesess, kelle nimi oli Roosi. Printsess oli lahke ja ilus. Ta oskas hästi tantsida ja küpsetada. Talle meeldis metsas jalutada ja ta  armastas kõiki loomi.
Ühel päikeselisel päeval läks printsess metsa oma tavapärasele jalutuskäigule, kuid märkamatult oli ta sattunud nii sügavale metsa, et ei leidnud enam tagasiteed. Hakkas juba hämarduma, kuid Roosi ei olnud ikka veel leidnud teerada, mis ta tagasi koju oleks juhatanud. Ekseldes paksus metsas leidis printsess koopa, kus ta otsustas öö mööda saata. Kuid Roosi ei teadnud, et selles koopas elab suur pruun karu. Karu nähes ehmatas printsess väga. Karu tõusis tagakäppadele ja möirgas valjult. Printsess püüdis koopast põgeneda, kuid karu ei lubanud tüdrukul lahkuda. Ta hakkas hoopis inimkeeli tüdrukuga kõnelema. Karu rääkis, et ta on tegelikult prints, kelle kuri nõid oli karuks muutnud. Nõid oli tahtnud ise saada kuningriigi valitsejaks. Nõidus pidi murduma vaid siis, kui kaunis printsess on nõus printsi aitama ja lahendama 3 rasket ülesannet.

Kuulanud ära printsi kurva loo, lubas abivalmis printsess nõiutud printsi aidata ja lahendada kolm ülesannet. Varavalges asus Roosi teele...

ja meie poiste loo jätk...
Poiste lugude jätk...
1. variant
Varavalges asus Roosi teele. Mõni minut kõndinud, kohtas ta munka, kes küsis: “Ma näen, et sa oled hea inimene. Kuhu su tee viib?”

Roosi jutustas talle oma loo. Selle peale ütles munk: “Mul on sulle siin üks jook. See muudab sind väsimatuks.”
Seda öelnud, jätkas munk oma teed. Ning ka Roosi tegi seda. Kui õhtu saabus, siis läks Roosi magama. 

Kui Roosi hommikul ärkas, ootas teda esimene ülesanne. Selleks oli joosta võidu kuningriigi kiireima jooksjaga, kelleks oli Robert van Richoorit. Roosil tuli mõte võtta võlujooki. Ja võistlus algas. Alguses juhtis Robert, kuid siis, kui viimane ring oli käes, väsis Robert ära ja kukkus maha. Roosi aga kihutas virgelt finišisse.
Teine ülesanne oli võita universumi tugevaimat meest poksis. Jällegi võttis Roosi jooki. Ta kavatsus oli poksija eest ära joosta ja niimoodi vastane ära väsitada. Ning ta tegigi seda.
Viimaseks raskeks ülesandeks oli süüa kakskümmend seitse loomapraadi, viiskümmend kaheksa kana ja kaheksakümmend kaheksa ahvenat. Kui toite hakati ette tooma, poetas Roosi need vaikselt aknast välja. 

Roosi oli sooritanud kõik ülesanded ja alustas tagasiteed. Ta leidis printsi. Nad abiellusid ja elavad veel praegugi.


Autor: Luukas Epner

2. variant
Roosi läks edasi ja kordas kogu aeg, mida ta tegema pidi. Ta kordas nii: puid lõkke jaoks, kaks kändu istumiseks ja..... MUL EI TULE MEELDE!
Ah, mis seal ikka! Korjan esmalt puud ja kaks kändu ja lähen teele.
Kui Roosi koopasse jõudis, oli pime. Ta tegi lõkke, pani kaks kändu püsti ja kutsus karu. Nad istusid seal koos. Roosi küsis: “Mis see kolmas ülesanne oli?”
Karu oli natuke aega vait. Siis kummardus ja ütles: “Suudlus.”
Roosi ütles lahkelt: “Muidugi ma teen seda, prints!”
Roosi suudles karu. Sedamaid muutus karu printsiks. Prints võttis Roosi endale abikaasaks ja nad elasid kuni elu lõpuni.


Autor: Villem Jehe3. variant
Nad kõndisid ja kõndisid. Esimene ülesanne oli leida sügava mere põhjast üks kalliskivi. Prints ja printsess sukeldusid vette. Otsisid ja otsisid ja vahepeal ikka käisid ning hingasid õhku ka. Siis järsku printsess nägi kalliskivi! SEAL! SEAL! Prints nägi seda ka. Nad võtsid kivi ja ujusid kaldale. Teine ülesanne oli metsast üks asi leida. Nad hakkasid otsima. Küll kestis kaua see otsimine. Vähemalt tundi viis. Järsku printsess teadis, kus see on. SEAL! SEAL! Nad hakkasid kaevama ja leidsid maki ja plaadi. Mis plaat? Mis makk? See oligi kolmas ülesanne. Nad pidid tantsima. Aga prints ehk karu ei osanud tantsida. Printsess aga oli suurepärane tantsija. Ta õpetas printsi ja kohe väga hästi õpetas. Nad muudkui tantsisid ja tantsisid. Järsku muutus karu hoopis nõiaks. HAHAHAA, ma peitsin printsi ära! Neljas ülesanne on ka! Leia prints, tema rüü ja mõõk!
Prints oli suure koopa sees lõksus. Printsess läks arglikult koopasse. Seal oli tuhat ämblikku. Aga printsess jooksis vapralt edasi. Ta leidid printsi! Aga printsi valvas üks hiiglane. Printsess sai kavalusega hiiglasest mööda, võttis rüü ja mõõga ning päästis printsi. Hiiglane teatas neile, et tema tahtvat nõiale kätte maksta! Nad läksid kõik koos nõia juurde ning sidusid nõia kinni ja sulgesid kurja nõia koopasse.
Prints ja printsess said kuningaks ja kuningannaks. Ja kui nad siiani elavad, siis elavad nad oma kuningriigis ilmselt igavesti!


Autor: Valter Luus


4. variant

Varavalges asus Roosi teele.
Esimene ülesanne oli kuldlõng leida. Roosi küsis, mis on teine ülesanne? Teine ülesanne oli nõialt võlujook saada, mis teeb inimese nõiast võimsamks. Kolmas ülesanne aga on kõige raskem. vee alt pidi tooma elektriangerja elektrit. Roosi hakkas minema. Ta oli kümme minutit kõndinud, kui ta kohtas hunti. Hundi jalg oli vigane. Roosi võttis oma salli ja hakkas seda ümber hundi jala siduma. Hunt tänas Roosit ja ütles: “Aitäh, Roosi! Ma jään sulle teene võlgu.” Roosi hakkas minema. Ta leidis täiesti kuivanud põõsa. Roosil oli joogivesi kaasas. Tal hakkas põõsast kahju ning ta kastis põõsast. Põõsas läks õide ja lillede seest ilmusid välja kuldsed lõngajupid. Roosi rõõmustas, sest ta leidis põõsast kolm kuldset lõnga.
Roosi hakkas nüüd nõiamaja otsima. Hunt oli kogu aeg vaikselt Roosile järgnenud ja ta lubas Roosi nõia juurde juhatada. Roosi jõudis jõe äärde. Tal oli janu. Kui ta jooma kummardus, siis nägi ta üht kala kaldal, kes oli veest väljas. Ta võttis õrnalt kala kätte ja aitas ta vette tagasi. Kala ütles, et ta jääb Roosile teene võlgu. Roosi hakkas hundi seljas ratsutades edasi minema. Nad jõudsid varsti nõia maja juurde. Nõid valmistus just luua seljas ära lendama. Roosi haaras ruttu majast võlujoogi. Pudeli peale oli kirjutatud: Vee all hingamiseks. Roosi võttis joogi, sest talle meenus, et ta peab elektriangerja elektrit koguma. Roosi läks jõe äärde tagasi ja hüüdis kala. Kala hüüdis, et elektriangerjas just ajab teda taga ja kala tegi hüppe. Samas tegi ka elektriangerjas hüppe ja Roosi püüdis angerja kinni. Ta pistis angerja võlujoogi pudelisse ja see muutis angerja selliseks, kes sai hoopis maismaal hingata. Angerjas oli elektrit täis. Elektri pani Roosi purki.
Nüüd oli kolmas ülesanne sooritatud ja Roosi läks karu juurde tagasi. Karu ütles, et nüüd tuleb kõik kokku segada. Roosi tegi seda ja karu jõi joogi ära. Karu muutuski printsiks. Ja kui nad surnud ei ole, siis elavad nad õnnelikult koos.

Autor: Kaur Laidma

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar