esmaspäev, 22. september 2014

KES SOOVIB OSALEDA?

Leiutamine on lihtne!
Oluline on vaid märgata meid ümbritsevat ja püüda seda paremaks muuta.
Ideede loomisel ja probleemide lahendamisel saab kasutada lisaks oma mõtetele ka kõiki neid erinevaid detaile ja teadmisi, mida koolis õpitakse (nt kala naha omadused loodusõpetusest on olnud lahenduseks suurepärase ujumistrikoo loomisel, materjalide erinevad imepärased omadused füüsikast ja keemiast aitavad luua erinevaid puhastusvahendeid, erinevate keelte ühised jooned keeleõpetusest on aluseks erinevate keelesüntesaatorite loomisel jne, jne).

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.
NB! Konkursile saadetud vahvamatest töödest on valmis saanud posternäitus, mida saate näha  SIIN ja tellida selle kooli, klubisse, noortekeskusesse vm, kui kirjutate margit.lehis@etag.ee .
*******
2014. aasta konkursi tähtaeg on 15. oktoober.

Muutunud on gümnaasiumiõpilaste esitatavate tööde nõuded – neilt ootame lisaks idee kirjeldusele ka asjakohast taustainfot, mis on korrektselt viidatud ja vormistatud. Täpsemalt vt allpool.

2014. a konkursi nõuded ja tingimused

Konkursi preemiafond on 25 950 eurot.
1.-4. klass
I preemia väärtuses kuni 1300 eurot
II preemia väärtuses kuni  650 eurot
III preemia väärtuses kuni  325 eurot

Tööde esitamise tingimustest loe SIIT

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar