reede, 5. detsember 2014

Poiste jõululood

Päev jõuluvana töökojas

Ükskord oli 20. detsembril probleem kingitustega. Jõuluvana oli väga toredaid päkapikuüllatusi välja mõelnud. Roheline päkapikk Härri ütles: "Jõuluvana, täna on ju 20. detsember. 24. detsembril on jõulud." "No jaa, kõik päkapikud kingitusi tegema! Sina, Härri, vii päkapikuüllatused ära. Vii Ruubenile uus teadusraamat, Luukasele uus minijalgpall, Arianile suur tahvel šokolaadi, Villemile palju kumme meisterdamiseks, Pärtlile palju kommi ja Min-Hole suur värvimisraamat ja Kaurile palju mandariine." Härrile meeldis ta töö väga.  "Kõigepealt  läheme Kauri juurde, siis Luukase juurde, siis Ruubeni juurde, siis Min-Ho juurde. Ainult et Kaur nägi päkapikku ja sai temaga sõbraks.

Kaur

Päkapikk Rudolfi teekond jõuluõhtul

Rudolfil oli jõuluõhtul palju tööd. Rudolf aitas jõuluvanal kinke viia. Nad läksid esimese maja juurde. Seal elasid Robin, Miia, Anneliis, Olavi ja Karl. Jõuluvana koputas uksele. Miia tegi ukse lahti ja sisse astus jõuluvana. Jõuluvana küsis, et kas siin peres häid lapsi ka on? Robin vastas, et on küll. Jõuluvana vastas, et siis on hea. Jõuluvana võttis esimese paki. See oli Robinile. Siis oli Olavi kord ja siis Miia ja Anneliis ja Karl. Lõpuks läks jõuluvana Rudolfi juurde. Nad läksid Jõulumaale, et kinke juurde võtta. Seejärel läksid nad Soome ja Saksamaale ja nii külastasid nad kõiki riike. Lõpuks läksid nad Jõulumaale, et puhata. Nad sõid piparkooke. Nad panid kingitehase kinni ja päkapikud läksid magama. Kõik lapsed läksid magama.

Oskar


Jõuluvana mure

Elas kord üks poiss, kelle nimi oli Alfred. Tema vanaisa töötas sellises kohas, kus õpitakse Jõuluvanaks. Ta sai Jõuluvana õppimises 5+, kuid tal oli üks mure. Vanaisa kelk ei libisenud ilma lumeta. Aga igal aastal hakkas vähem ja vähem lund sadama. Ta läks koju ja mõtles, et äkki ehitaks lendava saani. Tal läks ainult viis minutit, et see valmis saada. Ja lõpuks sai ta jälle normaalseks Jõuluvanaks. 

Arlet

Jõuluvana mure

Kahekümne teisel detsembril ütles jõuluvana päkapikkudele, et nad kõik kingitused valmis teeksid. Päkapikud ei kuulnud, mida jõuluvana ütles. Jõuluvana läks sõbra juurde, aga päkapikud läksid puhkama. Kui jõuluvana järgmise päeva õhtul koju tuli, nägi ta, et päkapikke ei olnud ja kingitusi ka ei olnud. Jõuluvana otsis terve küla läbi, aga ei näinud kedagi. Kui ta pöördus oma maja poole, nägi ta, et midagi helendab. Ta pöördus ja nägi, et ühes majas tuli põleb. Ta läks majja sisse ja tegi lahti elutoa ukse. Jõuluvana nägi, et kõik päkapikud pidutsevad. Ta ütles vihaselt, et hakake tööle! Kui jõuluvana tuli öösel vaatama, siis ta nägi, et kõik kingitused on valmis. Jõuluvana oli rõõmus.

Henri JohannesMinu jõulud

Eelmisel aastal oli vähe lund. Ootasime valgeid jõule. Läksime Soome. Sõitsime neli tundi auto ja laevaga Soome. Jõudsime kohale, siis oli veel natuke lund, kuid seegi sulas jõuludeks ära. Kohalikud ütlesid, et seal pole nelikümmend aastat olnud ilma lumeta jõule. Läksime metsa, tegime külaliste kojas lõket ja leidsime raamatu, kuhu sai kirjutada ja joonistada. Metsast leidsime muinasjutulise samblalagendiku, kus oli punast, kollast, rohelist, valget, pruuni ja halli sammalt. Nii värvilist jõulumetsa polnud me varem näinud.

Johannes


Jõuluvana mureÜkskord Jõuluvana karjus: "Häda! Häda! Üks poiss ei saanud päkapiku käest kinki!" Üks päkapikk küsis: "Mis me nüüd teeme?" Jõuluvana ütles: "Nüüd paneme kõikide patjade alla ühe väikese masina, mis näitab, kas laps on saanud kingi." Pärast kolme päeva möödumist said kõik lapsed kinke. Jõuluvana hüüdis selle peale: "Huraaaah, huraaah. Missioon on tehtud!" Üks päkapikkudest küsis, et millal nad need masinad ära võtavad. Jõuluvana vastas: "Mhmmm. Kahekümne neljandal detsembril, vot nii!"

Arian

Piparkookide jõulupidu

Jõuluvana teeb piparkooke. Jõuluvana teeb mitu piparkooki. Ta teeb hästi maitsavaid piparkooke. Jõuluvana mõtleb, et täna on piparkookide päev. Piparkoogid on ilusasti reas. Järsku ärkab üks piparkook üles. Ta paneb endale silmad, nina ja suu. Esimeme piparkook äratab teised piparkoogid ka üles. Teised piparkoogid ärkavad ka üles, nad teevad samamoodi, mida esimene piparkook oli teinud. Esimene piparkook ütles teistele piparkookidele:
"Läheme jõuluvana tuppa ja vaatame, mida jõuluvana teeb." Esimene piparkook astus sammu ja teised astusid ta järel. Piparkoogid jooksid nurka ja piilusid, mida jõuluvana teeb. Pärast tuli jõuluvana koos kotiga ja ütles: "Nüüd on aeg minema hakata." Ta pani piparkoogid kotti ja viis piparkoogid lastele. Piparkoogid jõudsidki kodudesse jõulupeole.

Min-Ho

Piparkookide jõulupidu

Elasid kord kolm piparkooki. Nende nimed olid Teet, Tuut ja Tiit. Nad elasid poes suure paki sees. See pakk oli tehtud Kalevi tehases. Mitte keegi ei ostnud neid, sest nad olid natukene kuivanud. Kui nad ühel päeval ära osteti, siis nad olid väga, väga õnnelikud. Nad viidi piparkookide näitusele. Kui nad sinna sisse astusid, nägid nad tohutu suurt piparkoogilossi ja palju piparkoogitegelasi. Kui kõik inimesed olid lahkunud, siis pandi tuled kustu ja läks pimedaks. Algas piparkookide jõulupidu. Seal kuulati muusikat, söödi ja joodi. Korraga käis kõva uksepauk ja lossist astus välja kuningas. Tekkis aupaklik vaikus. Seejärel läks pidu edasi, mis kestis hommikuni. Ongi loo lõpp.

Mart


Päev jõuluvana töökojas

Jõuluvana töökojas ei kiirusta keegi. Sellepärast et päkapikud ehk jõuluvana töölised on jagatud nelja rühma. Need rühmad on: mänguasjameistrid, riietemeistrid, kommimeistrid ja tööde juhatajad. Mänguasjameistrid teevad mänguasju. Riietemeistrid teevad ja õmblevad riideid. Kommimeistrid teevad šokolaadi ja tuhandeid sorte komme. Ning tööde juhatajad vaatavad, et kõik teeks oma tööd. Tööde juhatajaid muidu vaja ei ole, aga mõni tööline kipub mõnikord pahandust tegema. Ja kui kingid on valmis, viiakse need väikeste laste sussidesse.

Luukas


Päev jõuluvana töökojas

Käes oli jõuluõhtu. Päkapikkudel oli raske päev. Neil oli vaja veel palju mänguronge ja nukke teha. Üks laps kirjutas, et ta tahab autot. See oli puldiauto, aga päkapikud arvasid, et see poiss tahab päris autot. Nad tegidki päris auto. Kuna päkapikud on väikesed ja auto on suur, pidid nad tooma kolmteist redelit, et auto valmis teha. 

Jaan Villem
Minu jõulud

Mul on igal aastal väga lahedad jõulud. Mu eelmised jõulud meeldisid mulle väga. Me tegime palju piparkooke ja tõime kuuse tuppa ning ehtisime ära. Tavaliselt tuleb meile jõulude ajal vanaema külla. Mu vanaema mängis eelmisel aastal jõuluvana. Siis sain ma jõuluvana käest Carcassonne ja Boummi lauamängu ja uue kelgu. Sel aastal loodan ma samuti, et tulevad head jõulud. Ma tahan, et kõik sugulased tuleksid meile külla. Jõuluvana käest soovin ma endale 100 pakki jalgpallikaarte, käevõrude meisterdamise komplekti, uut yoyod ja lego star wars advendikalendrit.

Mikk


Päev jõuluvana töökojas

Üks päev saatis üks poiss kirja. Ta nimi oli Uku. Ta soovis ühe suure, suure, suure, suure lego. Ja Uku saatis kirja teele. Jõuluvana töökojas võtsid päkapikud lego õpetuse ja vaatasid, et kõik jupid oleks olemas. Pärast seda otsisid nad karbi üles. Nad pakkisid selle ära. Uku pidi kakskümmend viis päeva ootama. Jõuluvana töökotta saabus selliseid soove tuhandeid, nagu Uku soovis. Lõpuks sai kakskümmend viis päeva täis. Jõuluvana tuli Uku perre. Uku saigi oma lego kätte.

Tristan


Põhjapõder Ruudolfi teekond jõuluõhtul


Ühel varahommikul, kui jõuluvana ja põhjapõdrad olid ärganud, pidid nad mõne minuti pärast kinke jagama minema. Kui nad vaikselt minema hakkasid, vaatasid nad, kas ikka kõik kingid on alles. Nad sõitsid, sõitsid, sõitsid, kuni hakkas linn paistma. Kui nad maandunud olid, kontrollisid nad, kas ikka kõik kingid on alles. Ja siis nad märkasid, et üks kink on kadunud. Ruudolf ütles kohe: "Mina lähen seda otsima!" Ta vaatas terve tee läbi ja poole tee peal märkas ta ühte ilusat kinki. Ta võttis selle endale selja peale ja hakkas tagasi minema. Kui ta jõuluvana nägi, hüüdis ta: "Ma leidsin kingi üles!" Kui Ruudolf oli maandunud, ütles jõuluvana vastu: "See oligi sinu kink!" Ja Ruudolf vastas: "Sa oled ikka üks äge jõuluvana!"


Villem


Põhjapõder Rudolfi teekond jõuluõhtul

Lugu sai alguse sellest, kui jõuluvana karjus:"Nõõ!" Siis hakkas Päkala kõige kiirem ja targem põhjapõder liikuma. Nad sõitsid ja sõitsid ja veelkord sõitsid. "Millal me kohal oleme?" küsis Rudolf. "Kohe, umbes kümme minutit veel," vastas jõuluvana. Aga siis jäi neile üks metsas kukkunud palk ette. "Mida me nüüd teeme?" küsis Rudolf. "Ma pean vist ise jalgsi edasi minema," ütles jõuluvana. "Head teed!" õtles Rudolf. Siis jõudis jõuluvana kohale ja kõik lõppes hästi.

Ruuben


Päev jõuluvana töökojas

Jõuluvana läks vara oma töökotta. Seal oli palju päkapikke. Kohe kui päkapikk Paul jõuluvana nägi, hüüdis ta kõvasti: "Tere!" Jõuluvana ehmatas korraks, aga siis hüüdis vastu: "Tere, Paul!" ja asus tööle. Aga ta jõudis esimese tunni jooksul ainult pool tundi tööd teha, sest peaaegu kogu aeg öeldi, et tulgu jõuluvana aidaku. Siis tuli öö ja jõuluvana käskis kõigil päkapikkudel minna lastele kinke viima. Ja ta hakkas ise koju minema. Paul hüüdis: "Ma ei saa minna!" Jõuluvana jäi seisma ja küsis: "Miks?" Paul vastas: "Mul pole kinke." Jõuluvana ütles selle peale: "Ära siis mine!"

Märten


Põhjapõder Rudolfi teekond jõuluõhtul

Oli tavaline jõuluõhtu. Jõuluvana pni saanile kinke. Siis kutsus ta põdrad enda juurde. Jõuluvana juba teadis, keda esimeseks panna. Muidugi Rudolf! Ta oli kõige targem, nutikam, ilusam! Kuid põder nimega Albert oli nii kade. Jõuluvana alustas oma reisi. Rudolf juba teadis, kuhu minna. Ta vaatas alla ja nägi esimest maja. Rudolf hüüdis kõigile: "Allpool on esimene maja!" Jõuluvana läks isse. Põdrad jäid õue. Kuid Rudolf eksis kuidagi ära.Ta oli kadunud! Rudolf karjus :"Appi, ma olen kadunud!" Teised põdrad kuulsid teda. Nad läksid kohe saani ette ja jõuluvana tuli ka sinna. Nad leidsidki Rudolfi üles! Ei tea mis võib juhtuda järgmisel jõuluõhtul? Kas sina tead?

Valter


Minu jõulud


Kõik algas kahekümne kolmandast detsembrist. See oli päev, mil me läksime kuusepuud tooma. Kell 6.30 hakksime minema ja tagasi jõudsime kell 9.00 õhtul.
Järgmisel päeval umbes kell veerand kümme ma ärkasin. Sõin, logelesin, niisama aitasin asju teha, istusin arvutis, aelesin, kuid see lõppes sellega, et kell 13.00 oli mul igav. Nojah, siis aelesin veel ja veel. Lõppkokkuvõttes oli igav. Siis leidid Uku, mu vend, mulle tegevuse, mis hoidis umbes kolmkümmend viis minutit igavust eemal. Siis oli öö käes. Pidime teenistusele jõudma, mis kestis kaks ja pool tundi. Teenistus läbi, tulin koju. Seitsme päeva pärast on uusaasta!

Jaan


Päev jõuluvana töökojas

"Mis see on, jõuluvana?" "See on piparkoogimasin. Sellega tehakse piparkooke. Ja selle masinaga pakitakse kingitusi. Aga selle ukse taga on päkapikkude töökoda." "Jõuluvana, äkki vaataksime sisse?" "Hea küll!" Nad vaatasidki sisse. Aga seal, AGA SEAL-päkapikud pakkisid pommi kingipaberi sisse. Jõuluvana hüüdis: "Ei tee pettust lastele!" Päkapikud hüüdsid koos "Me teeme ainult mõrvaritele nii! Nad on selle ju ära teeninud." "No tegelikult ju võib ka, " vastas jõuluvana. "Jõuluvana, nii ei tohi inimestele teha, parem pange naljapomm," ütlesin mina. "Aga jõuluvana, nüüd peaks koju minema. Vanemad muidu muretsevad!"

Juljus


Põhjapõder Ruudolfi teekond jõuluõhtul

Jõuluõhtul sadas maha paks valge lumi. Selle talve esimene lumi, mõtles Ruudolf. Ta kujutles lumevaibal esimesi reejalaste triipe üle õue metsa poole kadumas. Ruudolf astus südame põksudes jõuluvana juurde ja palus end ree ette rakendada. Varsti seisiski ta õuel valged helbed varvaste vahel krudisemas. Ruudolf kaapas paar korda jalaga maad ja juba ta lendaski üle metsade, aasade ja külade. Üle järvede ja jõgede. Tuul keerutas meeldivalt sarvede vahel ja sasis tihedat talvekarva. Enne keskööd, kui kõrgel taevas sirasid tähed, jõudsid nad tagasi jõuluvana maja juurde. "Jõulud ongi käes," rõõmustas jõuluvana ja kallistas oma tublit abimeest.

Pärtel


Põhjapõder Rudolfi teekond jõuluõhtul

Põhjapõder Rudolf elab koos Jõuluvana ja päkapikkudega kaugel põhjas Lapimaal. Rudolfil on jõulude ajal väga tihe elu. Selleks kogub ta energiat aasta läbi. Eriti tähtis on, et põdral oleksid tugevad lihased ja kiire jooks, sest Jõuluvana peab jõudma kõikide laste juurde. Jõulupäeva hommikul asub Rudolf saani ette, päkapikud panevad kingid saani sisse ja teekond Jõuluvanaga võib alata. Kõigepealt sõidavad nad Lillekülla Georg Jakobi juurde, sest ta on olnud hea poiss ja ootab väga oma jalgpallikaarte ja albumit. Edasi viib teekond Tondile, kus elab Henri. Kindlasti on vaja läbi sõita Tallinna vanalinnast, kus on Adriani kodu. Kindel on see, et kõik teise klassi poisid saavad kingitused, sest nad on selle ära teeninud. Laste rõõm on põhjapõder Rudolfi jaoks kõige tähtsam.

Jakob


 Benjamin oli kahjuks haige lugude kirjutamise ajal. Tema lugu ei ole.

Pildid võetud:
http://www.netanimations.net/christmas-animated-elf.gif
http://gifs.gifmania.co.il/Animated-Gifs-Christmas/Animations-Rudolph-reindeer/rudolph-reindeer56.gif
http://media.giphy.com/media/12qP66c2iaFctO/giphy.gif
http://christmasquoteswallpaper.com/wp-content/uploads/2014/11/Christmas-Gift-Packs-Beauty-Free.gif
http://www.mprgroup.net/images/january/christmas_background12.gif
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/d8/8e/d9/d88ed944532972a733536da73d93b586.jpg
http://www.fg-a.com/christmas.htm
http://www6.grafton.k12.wi.us/wv/teacher/wvkind/images/gingerbread-man.gif
http://www.picgifs.com/graphics/c/christmas-gifts/graphics-christmas-gifts-701981.gif
http://www.clipartbest.com/cliparts/4Tb/Mrk/4TbMrkLTg.png
http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/8d/2a/c9/8d2ac97850d3e7bf00f72a0385ae2054.jpg
http://i.imgur.com/Kh2Osoy.gif
http://www.liedjesland.com/Liedjes/Kerstliedjes/Rudolph/Rudolph.gif
http://images.clipartpanda.com/rudolph-clip-art-RiAKG8MiL.png
http://mobiwallpapers.net/uploads/pictures/big_images/35428-winter-scene.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-v1P_F8lJA7w/VF01a59M5-I/AAAAAAAALPc/XyXPGeDMNms/s1600/Animated-santa-reindeer.gif
http://images5.fanpop.com/image/photos/26900000/Winter-Scene-christmas-26916234-471-325.gif
http://opossumsal.homestead.com/Graphics/Winter/0firep1.gif
http://img-fotki.yandex.ru/get/4511/irina-marianna.7/0_49d74_ffdc5c11_L
http://christmaswallpapers18.files.wordpress.com/2013/09/best-free-animated-christmas-wallpaper.gif

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar